Kurumsal

YEK Eğitim Kurumları

Yavuz Erşat Kabukcu ve Melike Erdoğan Kabukcu 2007'de girdikleri İTÜ Elektrik - Elektronik Mühendisliği Fakültesinden 2012 yılında mezun oldular. Mezuniyetleriyle beraber YEK Eğitim Kurumları için ilk temelleri attılar.

Bir ofiste mühendislik ile başlayan maceraları çevrelerindeki öğrencilere verdikleri eğitim koçluğu hizmeti ile başka bir boyut kazandı. Memnuniyet arttıkça öğrenci sayıları arttı ve nihayetinde ofis katına sığmamaya başladılar.

Böylece, 2016 ‘ dan itibaren Milli Eğitim Bakanlığına bağlı YEK Eğitim Kurumları Özel Öğretim Kursu olarak faaliyet göstermeye başladılar.

Başarılı bir gelecek için YEK Eğitim Kurumları

Misyonumuz

YEK Eğitim Kurumları, öğrencilerini çağın getirdiği yeniliklere açık, geleceğe güvenle bakan, kaliteli bir eğitim için gerekli olan yetkin eğitmen kadrosu, fiziki yapısı ve teknolojik donanımı ile öğrencilerine problem çözme, yüksek iletişim becerisi, takım çalışması, eleştirel ve yaratıcı düşünme, paylaşma, sabır ve kararlılık gibi yetenekleri kazandırmayı hedeflemektedir.

Vizyonumuz

Milli ve manevi değerlerine bağlı, Atatürk ilke ve inkılâplarını benimsemiş, bireysel farklılıkları ne olursa olsun; araştırma, sorgulama, eleştirel düşünme, problem çözme ve karar verme becerileri gelişmiş; yaşam boyu öğrenmeyi amaçlayan, insan haklarına saygılı ve kazandığı vizyon ile YEK’li olmaktan gurur duyan nesiller yetiştiren bir kurum olmaktadır.